Master Basketball League’de Günün Sonuçları (02.02.2020)

Master Basketball League’de 2019 – 2020 sezonu 9. hafta heyecanı 2 Şubat Pazar günü oynanan dört karşılaşmayla birlikte devam etti.

Günün ilk maçında U11 Minikler Kategorisi mücadelesinde Çengel Spor Kulübü ile Allstars İstanbul karşılaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı 34-20 kazanan Çengel Spor gruptaki ikinci galibiyetini elde etti. Allstars İstanbul ise ilk kez mağlup oldu.

Yakın başlayan ilk çeyreğin ardından ikinci bölümde savunmada rakibine göz açtırmayan Çengel Spor soyunma odasına 17-10 önde gitmeyi başardı. Temponun düştüğü üçüncü çeyrek sonrasında dördüncü periyotta tekrar vites arttıran Çengel Spor parkeden 34-20 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL ATA FARKLI GALİP

Günün ikinci maçında U12 Kategorisi mücadelesi İstanbul Ata ile Beykoz’u karşı karşıya getirdi. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibini 47-16 ile geçen İstanbul Ata grupta üçüncü kez kazandı. Beykoz ise iki galibiyette kaldı.

Dengeli ilk çeyrekte takımlar karşılıklı seriler bulurken ikinci bölümde savunma sertliğini arttıran İstanbul Ata devreye 22-11 önde girdi. İkinci yarıda potasında yalnızca 5 sayıya izin veren ve etkili hücum performansıyla rakibinin direncini kıran İstanbul Ata müsabakayı 47-16’lık skorla galip bitirdi.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

ARMADA, SLAM DUNK’I YENDİ

Üçüncü müsabakada U18 Gençler Kategorisi B Grubu’nda Slam Dunk ile Armada kozlarını paylaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı maçı 66-33 kazanan Armada gruptaki dördüncü maçında da hata yapmadı. Slam Dunk ise henüz galibiyetle tanışamadı.

Maça savunmada organize başlayan ve ortaya koyduğu dirençle rakibinin dengesini bozan Armada soyunma odasına 31-14’lük avantajla girdi. Üçüncü çeyrekte kolektif oyunuyla farkı açmayı sürdüren Armada son bölümde hata yapmadı ve parkeden 66-33’lük zaferle ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

SLAM DUNK KAYIPSIZ DEVAM EDİYOR

Günün kapanışında Büyük Erkekler 1. Lig 1. Grup mücadelesi Idecorp ile Slam Dunk’ı karşı karşıya getirdi. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı 59-47’lik skorla kazanan Slam Dunk gruptaki dördüncü galibiyetine ulaştı ve namağlup unvanını sürdürdü. Idecorp ise haftayı mağlubiyetle geçti.

Maça oyunun iki yönünde de etkili giren Idecorp ilk çeyreği 20-10 önde geçmeyi başardı. İkinci çeyrekte savunmada toparlanan Slam Dunk farkı azaltarak devreye 33-29 geride girdi.

Üçüncü çeyrekte sıkı savunma performansıyla potasında yalnızca 4 sayı gören ve kontrolü ele alan Slam Dunk, son bölümde yakaladığı ivmeyi iyi değerlendirdi ve sahadan 59-47 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ