Master Basketball League’de 9. Hafta Sona Erdi

Master Basketball League’de 2019 – 2020 sezonu dokuzuncu hafta heyecanı 6 Şubat 2020 Perşembe günü oynanan üç karşılaşmayla birlikte sona erdi.

Günün ilk maçında U16 Kategorisi 1. Grup mücadelesinde Allstars İstanbul ile Armada (C) karşı karşıya geldi. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan maçı 71-45 kazanan Allstars İstanbul gruptaki galibiyet sayısını 5’e yükseltti. Armada (C) ise 2 galibiyette kaldı.

Maça oyunun iki yönünde de etkili giren ve kısa sürede farkı açan Allstars İstanbul ilk çeyreği 25-9 önde geçerken, dengeli ikinci bölümde kontrolü kaybetmedi ve soyunma odasına 42-26 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte üst üste gelen basketlerle oyunu koparan Allstars İstanbul, son bölümde hata yapmadı ve parkeden 71-45 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

BASKETBOLUN YILDIZLARI FARKLI GALİP

İkinci maçta U18 Kategorisi A Grubu mücadelesi Basketbolun Yıldızları ile Elit Akademi’yi karşı karşıya getirdi. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 83-35 ile geçen Basketbolun Yıldızları grupta 2. kez kazandı. Elit Akademi ise 1 galibiyette kaldı.

Maça hücumda çok iyi giren ve etkili top trafiği ile kolay skor üreten Basketbolun Yıldızları rakibinin direncini kırdı ve soyunma odasına 48-16 avantajlı gitmeyi başardı.

Dengeli geçen ikinci yarıda savunmada rakibine göz açtırmayan Basketbolun Yıldızları sahadan 83-35 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

KOŞUYOLU İYİ BAŞLADI

Günün kapanış maçında Büyük Erkekler Süper Lig açılış haftası mücadelesinde Koşuyolu İdman Yurdu ile Ferco Çelik kozlarını paylaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan müsabakayı 80-63 kazanan Koşuyolu İdman Yurdu grubu galibiyetle açtı.

Yakın geçen ilk çeyrekte takımlar karşılıklı seriler bulurken ikinci bölümde yakaladığı ivmeyi iyi değerlendiren Koşuyolu İdman Yurdu soyunma odasına 45-36 ile gitti.

Üçüncü çeyrekte rakibinin farkı azaltmasına engel olan Koşuyolu, son bölümde Ferco Çelik’in direncini kırdı ve sahadan 80-63’lük zaferle ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ