master-league-canli-yayin

Master Basketball League’de 5. Hafta Sona Erdi

Master Basketball League’de 2019 – 2020 sezonu beşinci hafta heyecanı 9 Ocak 2020 Perşembe günü oynanan üç karşılaşmayla birlikte sona erdi.

Günün açılışında U16 Kategorisi 1. Grup mücadelesinde Armada (B) ile Armada (C) kozlarını paylaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibini 57-43 mağlup eden Armada (B) gruptaki ikinci galibiyetine ulaştı. Armada (C) ise ilk kez mağlup oldu.

Yakın geçen ilk çeyreği geride kapatan Armada (B), ikinci bölümde savunma konsantrasyonunu yukarı çekti ve soyunma odasına 27-21 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte yakaladığı ritimi iyi değerlendiren ve sert savunma performansıyla farkı açan Armada (B) son bölümde hata yapmadı ve sahadan 57-43 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

GİRİŞİM U18’DE KAZANDI

Günün ikinci maçında U18 Kategorisi (A) Grubu mücadelesi Girişim ile Elit Akademi’yi karşı karşıya getirdi. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı maçı 74-51 kazanan Girişim grupta ikinci kez galip geldi. Elit Akademi ise ilk yenilgisine engel olamadı.

Maça hücumda organize başlayan ve etkili top trafiği ile kolay skor bulan Girişim, savunmada ise Elit Akademi’ye kolay fırsatlar tanımadı ve soyunma odasına 43-24 avantajlı girdi.

Üçüncü çeyrekte hücumda istediği seviyeye çıkamayan ve oyundan düşen Elit Akademi karşısında son bölümde de kontrolü yitirmeyen Girişim Akademi sahadan 74-51 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

FERCO ÇELİK BÜYÜK ERKEKLERDE GALİP

Günün kapanış maçında Büyük Erkekler Süper Lig 1. Grup mücadelesinde MT Akademi ile Ferco Çelik kozlarını paylaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçı 84-50 kazanan Ferco Çelik grupta 2’de 2 yaptı.

Baştan sona savunmada yüksek konsantrasyonla oynayan ve rakibine kolay fırsatlar vermeyen Ferco Çelik parkeden 84-50 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ