Master Basketball League’de İlk Hafta Heyecanı Tamamlandı

Master Basketball League’de 2019 – 2020 sezonu ilk hafta heyecanı 12 Aralık 2019 Perşembe günü oynanan üç karşılaşmayla birlikte sona erdi.

Günün ilk maçında U16 – U15 Kategorisi 2. Grup mücadelesinde Lider Basketbol ile Koşuyolu Basketbol karşı karşıya geldi. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibine 75-58’lik üstünlük kuran Koşuyolu Basketbol sezona galibiyetle başladı.

Yakın geçen ilk yarıda savunmada kolay basketlere izin vermeyen Koşuyolu Basketbol, üçüncü çeyrekte farkı gitgide açtı ve rölantide geçen son bölümün ardından parkeden 75-58 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

LİDER BASKETBOL FARKLI KAZANDI

Günün ikinci maçında U18 Gençler (B) Grubu mücadelesinde Slam Dunk ile Lider Basketbol kozlarını paylaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçı 66-42 kazanan Lider Basketbol sezona iyi giriş yaptı.

Özellikle ikinci çeyrekte rakibine göz açtırmayan Lider Basketbol, dengeli ikinci yarıda rakibine şans tanımadı ve parkeden 66-42 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

GİRİŞİM U18’DE ZORLANMADI

İlk haftanın kapanışında ise U18 Gençler (A) Grubu mücadelesi Beykoz ile Girişim’i karşı karşıya getirdi. Yine Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçı 115-31’lik skorla farklı kazanan Girişim sezonun ilk maçında sahadan mutlu ayrıldı.

Baştan sona topu iyi dolaştıran ve hücumda çok rahat oynayan Girişim, savunmada da rakibine kolay fırsatlar vermedi ve sahadan 115-31 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ