Master Basketball League’de Günün Sonuçları (26.01.2020)

Master Basketball League’de 2019 – 2020 sezonu 8. hafta heyecanı 26 Ocak Pazar günü oynanan dört karşılaşmayla birlikte devam etti.

Günün ilk maçında U12 Kategorisi mücadelesinde PSK Basketbol ile Armada karşılaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçı 72-11 kazanan Armada grupta 4’te 4 yaptı. PSK Basketbol ise henüz galip gelemedi.

Maça oyunun iki yönünde de oldukça etkili giren ve kısa sürede farkı açan Armada ilk çeyreği 21-3 önde geçerken, ikinci periyotta kontrolü kaybetmedi ve devreye 43-9 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte potasında yalnızca 2 sayıya izin veren ve kolektif oyunuyla maçı tamamen koparan Armada parkeden 72-11 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

ARMADA, LİDER BASKETBOL’U YENDİ

Günün ikinci maçında U16 Kategorisi 2. Grup mücadelesinde Lider Basketbol ile Armada kozlarını paylaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan müsabakayı 62-40 galip tamamlayan Armada grupta 3’te 3 yaptı. Lider Basketbol ise 2. kez yenildi.

Maça savunmada konsantre giren ve rakibine göz açtırmayan Armada ilk çeyreği 25-6 önde geçerken dengeli ikinci bölümde farkın kapanmasına engel oldu ve devreye 35-15 avantajlı gitti. Büyük çekişmeye sahne olan ikinci yarıda rakibine geri dönüş şansı tanımayan Armada maçı 62-40 kazandı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

KOŞUYOLU İDMAN YURDU 2. KEZ GALİP

Günün üçüncü maçında Büyük Erkekler Süper Lig 1. Grup müsabakası Koşuyolu İdman Yurdu ile Suadiye Supersonics’i karşı karşıya getirdi.

Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibine 75-71’lik üstünlük kuran Koşuyolu İdman Yurdu gruptaki galibiyet sayısını 2’ye yükseltti. Suadiye Supersonics ise 2 galibiyette kaldı.

Maça hücumda akıcı başlayan ve skor üretmekte zorlanmayan Koşuyolu İdman Yurdu ilk çeyreği 24-13 önde tamamladı. İkinci çeyrekte savunmada daha iyi görüntü çizen Suadiye Supersonics farkı azalttı ve soyunma odasına giderken skoru 41-34’e getirdi.

Dengeli üçüncü çeyreğin ardından son bölümde savunmada zorlanmasına karşın geri dönüşe izin vermeyen Koşuyolu İdman Yurdu parkeden 75-71 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

KOŞUYOLU U18’DE KAZANDI

Günün son maçında U18 Kategorisi A Grubu mücadelesinde Beykoz ile Koşuyolu Basketbol kozlarını paylaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçı 75-44 kazanan Koşuyolu Basketbol gruptaki ilk galibiyetini aldı.

Maça sert başlayan ve kısa sürede üstünlüğünü kabul ettiren Koşuyolu Basketbol soyunma odasına 37-16 ile gitti. Yakın geçen ikinci yarıda Beykoz’a kolay sayı şansları vermeyen Koşuyolu Basketbol parkeden 75-44 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ