master-league-canli-yayin

Master Basketball League’de Günün Sonuçları (25.02.2020)

Master Basketball League’de 2019 – 2020 sezonu 12. hafta heyecanı 25 Şubat Salı günü oynanan maçlarla birlikte devam etti.

Günün ilk maçında U16 Kategorisi A Grubu mücadelesinde Allstars İstanbul ile Koşuyolu Basketbol karşılaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçı 93-66’lık skorla kazanan Allstars İstanbul grupta 2’de 2 yaptı. Koşuyolu Basketbol ise ilk maçında istediğini alamadı.

Maça savunmada oldukça organize başlayan ve akıcı oyunuyla kontrolü ele alan Allstars İstanbul, ikinci periyotta rakip potaya tam 36 sayı bırakarak soyunma odasına 61-21 ile gitti. İkinci yarının başında zorlanmasına karşın farkı koruyan Allstars İstanbul parkeden 93-66 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

AKADEMİ İSTANBUL 5’TE 5

Günün ikinci maçında U18 Kategorisi B Grubu mücadelesinde Akademi İstanbul ile Slam Dunk kozlarını paylaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibini 76-53 ile geçen Akademi İstanbul grupta 5’te 5 yaptı. Slam Dunk ise 5. maçını da kaybetti.

Maça hücumda etkili giren ve art arda gelen basketlerle rakibinin dengesini bozan Akademi İstanbul soyunma odasına 41-16 ile girdi. Üçüncü çeyrek yüksek tempolu ve dengeli geçerken hata yapmayan Akademi İstanbul parkeden 76-53 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

FERCO ÇELİK SON PERİYOTTA GÜLDÜ

Günün kapanış maçında Büyük Erkekler Süper Lig A Grubu mücadelesi Armada ile Ferco Çelik’i karşı karşıya getirdi. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan zorlu müsabakayı 68-63 kazanan Ferco Çelik ikinci maçında galibiyetle tanıştı. Armada ise ilk yenilgisine engel olamadı.

Maça hücumda iyi başlayan Armada ilk çeyreği 20-13 önde geçen taraf oldu. İkinci çeyrekte savunmada zorlanmaya devam eden Ferco Çelik buna karşın hücumda daha iyi görüntü çizdi ve devreye 38-35 geride girdi. Üçüncü çeyreğin başıyla birlikte savunma dirençleri yukarı çıkarken ayakta kalan Ferco Çelik parkeden 68-63’lük zaferle ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ