Master Basketball League’de Günün Sonuçları (21.01.2020)

Master Basketball League’de 2019 – 2020 sezonu 7. hafta heyecanı 21 Ocak Salı günü oynanan üç karşılaşmayla birlikte devam etti.

Günün ilk maçında U18 Kategorisi A Grubu mücadelesinde Kağıthane Gençlik ile Beykoz karşılaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçı 73-26 kazanan Kağıthane Gençlik gruptaki ikinci galibiyetini elde etti. Beykoz ise henüz galip gelemedi.

Maça hücumda çok hızlı başlayan ve kısa sürede farkı açan Kağıthane Gençlik ilk çeyreği 27-6 önde geçerken, kısır ikinci bölümde kontrolü kaybetmedi ve soyunma odasına 35-15 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte kolektif oyunuyla kolay skor bulmaya devam eden ve potasında yalnızca 2 sayıya izin veren Kağıthane Gençlik maçı kopardı ve parkeden 73-26 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

BEYKOZ FARKLI KAZANDI

Günün ikinci maçında Büyük Erkekler 1. Lig 2. Grup mücadelesi Kağıthane Gençlik Gelişim ile Beykoz’u karşı karşıya getirdi.

Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan müsabakayı 85-61 kazanan Beykoz grupta ikinci kez galip geldi. Kağıthane Gençlik Gelişim ise üçüncü yenilgisine engel olamadı.

Maça iki takım da savunmada sert başlarken ilk çeyreği 19-14 önde tamamlayan Beykoz, ikinci bölümde üstünlüğünü korudu ve devreye 37-29 ile girdi.

Üçüncü çeyrekte etkili top trafiği ile rakip potaya tam 31 sayı bırakan Beykoz, son bölümde açılan farkın kapanmasına izin vermedi ve maçı 85-61 galip bitirdi.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

BÜYÜK ERKEKLERDE YELKOVAN GALİP

Günün kapanış maçında Büyük Erkekler Süper Lig 2. Grup müsabakasında Yelkovan ile Kadıköyspor kozlarını paylaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçı 60-57 kazanan Yelkocan haftayı kayıpsız geçti.

Maça etkili giren ve iyi savunma yapan Yelkovan ilk çeyreği 17-6 üstün tamamlarken, çekişmeli ikinci bölümde farkın kapanmasına izin vermedi ve devreye 32-20 avantajlı girdi.

Kadıköyspor özellikle dördüncü periyotta rakibini oldukça zorlasa da son dakikaları dikkatli oynayan Yelkovan zorlu maçta sahadan 60-57 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ