master-league-canli-yayin

Master Basketball League’de Günün Sonuçları (14.01.2020)

Master Basketball League’de 2019 – 2020 sezonu 6. hafta heyecanı 14 Ocak Salı günü oynanan üç karşılaşmayla birlikte devam etti.

Günün ilk maçında U14 Kategorisi’nde Beykoz (B) ile Super Basket karşı karşıya geldi. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçı 52-23 kazanan Beykoz (B) grupta 3’te 3 yaptı. Super Basket ise henüz galibiyet sevinci yaşayamadı.

Maça çok etkili giren ve savunmada kolay basketlere izin vermeyen Beykoz (B) ikinci çeyrekte de sertlikten taviz vermedi ve farkı açarak devreye 30-8 önde girdi. Dengeli üçüncü bölümün ardından son periyotta rakibinin direncini kıran Beykoz (B) sahadan 52-33 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

ARMADA (B) U16’DA KAZANDI

Günün ikinci maçında U16 Kategorisi 1. Grup müsabakası Beylerbeyi ile Armada’yı (B) karşı karşıya getirdi. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçı 80-66’lık skorla kazanan Armada (B) gruptaki galibiyet sayısını 4’e yükseltti. Beylerbeyi ise henüz galip gelemedi.

Maça hücumda akıcı başlayan ve üst üste gelen sayılarla ritim bulan Armada (B) ilk çeyreği 27-19 önde geçerken, dengeli ikinci bölümde kontrolü kaybetmedi ve soyunma odasına 43-34 avantajlı girdi.

Üçüncü çeyrekte etkili top trafiği ile kolay skor bulmakta zorlanmayan Armada (B) farkı açtı ve son bölümde hata yapmayarak sahadan 80-66 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

FERCO ÇELİK ZORLU MAÇTA GALİP

Kapanış maçında ise Büyük Erkekler Süper Lig 1. Grup mücadelesinde Suadiye Supersonics ile Ferco Çelik kozlarını paylaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan müsabakayı 66-65 kazanan Ferco Çelik gruptaki üçüncü maçında da fire vermedi. Suadiye Supersonics ise ilk yenilgisini aldı.

Dengeli geçen ilk çeyreğin ardından ikinci periyotta savunma konsantrasyonunu arttıran Ferco Çelik 34-22 avantajlı gitti. Yine büyük çekişmeye sahne olan üçüncü periyot sonrasında dördüncü bölümde zorlanmasına rağmen hata yapmayan Ferco Çelik çekişmeli maçı 6-65 kazandı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ