Master Basketball League’de 7. Hafta Sona Erdi

Master Basketball League’de 2019 – 2020 sezonu yedinci hafta heyecanı 23 Ocak 2020 Perşembe günü oynanan üç karşılaşmayla birlikte sona erdi.

Günün ilk maçında U18 Kategorisi (B) Grubu mücadelesinde Lider Basketbol ile Kağıthane Gençlik Gelişim karşılaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçı 66-45 kazanan Lider Basketbol gruptaki ikinci galibiyetini aldı. Kağıthane Gençlik Gelişim ise üçüncü kez mağlup oldu.

Maça hücumda etkili giren ve akıcı oyunuyla kontrolü alan Lider Basketbol ilk çeyreği 18-12 üstün geçerken, ikinci bölümde savunmada sertliği kaybetmedi ve devreye 34-23 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte kolektif oyunuyla farkı açmayı sürdüren ve Kağıthane Gençlik’e kolay şanslar vermeyen Lider Basketbol parkeden 66-45 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

KOŞUYOLU BASKET GALİP GELDİ

Günün ikinci maçında Büyük Erkekler 1. Lig 2. Grup mücadelesi Koşuyolu Basketbol ile Dynamic Lycans’ı karşı karşıya getirdi. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı 65-44 kazanan Koşuyolu Basketbol 3’te 3 yaptı. Dynamic Lycans ise 4. maçında da istediğini alamadı.

Yakın geçen ilk çeyreğin ardından ikinci bölümde hücumda kolay skor bulan ve farkı açan Koşuyolu Basketbol devreye 31-21 ile gitti.

Üçüncü çeyrekte savunmada konsantre görüntüsünü kaybetmeyen Koşuyolu Basketbol, Dynamic Lycans’a şans tanımadı ve sahadan 65-44 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

ARMADA, KAĞITHANE’Yİ YENDİ

Günün son maçında Büyük Erkekler Süper Lig 2. Grup mücadelesinde Kağıthane Gençlik ile Armada kozlarını paylaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibine 88-64’lük üstünlük kuran Armada gruptaki ikinci galibiyetine ulaştı. Kağıthane Gençlik ise ilk yenilgisini aldı.

Çekişmeli ilk çeyrekte takımlar karşılıklı seriler bulurken ikinci çeyrekte hem hücumda hem savunma oldukça etkili gözüken ve farkı kısa sürede açan Armada soyunma odasına giderken skoru 45-27’ye getirdi.

Üçüncü çeyrekte savunmada zorlanmasına karşın kontrolü kaybetmeyen Armada, son bölümde rakibinin direncini tamamen kırdı ve sahadan 88-64 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ