Master Basketball League’de 7. Hafta Başladı

Master Basketball League’de 2019 – 2020 sezonu 7. hafta heyecanı 19 Ocak Pazar günü oynanan üç karşılaşmayla birlikte başladı.

Günün ilk maçında U16 Kategorisi 1. Grup mücadelesinde Mavi Yıldızlar ile Ataşehir Yıldızları karşı karşıya geldi. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı 62-27 kazanan Ataşehir Yıldızları gruptaki 3. galibiyetine uzandı. Mavi Yıldızlar ise henüz galibiyetle tanışamadı.

Yakın geçen ilk çeyreğin ardından ikinci bölümde savunmada rakibine göz açtırmayan Ataşehir Yıldızları devreye 29-15 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte savunma sertliğini elden bırakmayan ve farkı açan Ataşehir Yıldızları, son bölümde hata yapmadı ve parkeden 62-27 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

DİLEX BASKET FARKLI KAZANDI

Günün ikinci maçında Büyük Erkekler 1. Lig 2. Grup mücadelesi Dynamic Lycans ile Dilex Basket karşı karşıya geldi.

Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçı 112-59 galip tamamlayan Dilex Basket dördüncü maçında üçüncü kez kazandı. Dynamic Lycans ise henüz grupta galibiyet alamadı.

Maça hücumda çok etkili giriş yapan ve kolay skor üreten Dilex Basket ilk çeyreği 32-11 önde geçerken, ikinci bölümde ritim kaybetmedi ve devreye de 59-30 avantajlı girdi.

İkinci yarıda savunmada Dynamic Lycans’ın hücumlarına şans tanımayan Dilex Basket farkı gitgide açtı ve sahadan 112-59 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

FERCO ÇELİK GERİDEN GELDİ

Günün kapanış maçında Büyük Erkekler Süper Lig 1. Grup mücadelesinde Ferco Çelik ile Teknovac karşılaştı. Maltepe Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda oynanan maçı 49-48 kazanan Ferco Çelik 4’te 4 yaptı.

Maça savunmada konsantre giriş yapan Teknovac ilk çeyreği 14-5 önde geçerken, dengeli ikinci bölümde kontrolü kaybetmedi ve soyunma odasına 22-12 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte hücumda toparlanan Ferco Çelik son bölüme giderken farkı 4 sayıya kadar çekti. Nefes kesen dördüncü periyotta ivmesini sürdüren ve son anları dikkatli oynayan Ferco Çelik parkeden 49-48 galip ayrıldı.

İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ